"Голоси Енеєвих нащадків"

1 вересня у закладах міста

Профспілкові новини

Відпустка авансом за робочий рік, що ще не розпочався: чи можливо?

Запитання: За поточний робочий рік працівник уже використав усі дні щорічної відпустки. Проте знову звернувся з прохання надати щорічну відпустку у серпні 2017 року за наступний робочий рік, який розпочнеться у жовтні 2017 року. Чи буде законним надання такої відпустки? 

Відповідь: Відпустки за другий та наступні роки роботи надають працівникам у будь-який час відповідного робочого року (ч. 9 ст. 10 Закону про відпустки). 

Черговість надання відпусток визначають графіком, який затверджує роботодавець за погодженням з профспілкою чи уповноваженим представником трудового колективу (ч. 10 ст. 10 Закону про відпустки). 

Тобто право на відпустку повної тривалості у працівника наступає після дати початку нового робочого року у строки, визначені графіком відпусток. Закон про відпустки не передбачає можливості надати відпустку за робочий рік, який ще не розпочався. Це стосується і працівників, які мають право на відпустку у зручний для них час. 

Наводимо додаткові причини, чому не варто надавати відпустку за робочий рік, який ще не розпочато: 

1. Якщо роботодавець надасть відпустку авансом, то і в наступні роки доведеться надавати працівнику відпустку авансом. 

2. Якщо працівник звільниться, роботодавець не завжди матиме право утримати кошти за використану наперед відпустку. 

3. При перевірці це може бути визнано «пільгами, не передбаченими законодавством», а для бюджетних установ — «нецільовим використанням коштів».

Джерело: https://www.kadrovik01.com.ua/question/435-vdpustka-avansom-za-robochiy-rk-shcho-shche-ne-rozpochavsya-chi-mojlivo

Інформаційний вісник

Статистика переглядів

Сьогодні: 30

За тиждень: 525

За місяць: 2841

Всього: 68275

Корисні посилання

Погода

Погода
Погода у Полтаві

вологість:

тиск:

вітер: