Профспілкові новини

Трудовий кодекс України підготовлений до другого читання

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення 15 березня 2017 року підтримав підготовлений до другого читання проект Трудового кодексу Українита рекомендував Парламенту прийняти його в другому читанні та в цілому як Закон. Верховна Рада України у першому читанні прийняла новий проект Трудового кодексу України у листопаді 2015 року. Для доопрацювання законопроекту була створена спеціальна робоча група, до якої увійшли представники держави, профспілок, організації роботодавців, громадськості, а також експерти та науковці.

Попередньо, перед засіданням Комітету, були проведені консультації між усіма сторонами задля напрацювання компромісного документу із дотриманням балансу інтересів сторін трудових відносин.
За інформацією Федерації профспілок України враховано пропозиції профспілок щодо:
– права працівникав ідмовитися від виконанняроботи у зв’язку з невиплатою заробітної плати в установлений строк або не у повному розмірі (тимчасове припинення роботи не може бути підставою для відсторонення працівника від роботи або звільнення);
– при обчисленні заробітної плати не враховуватимуться до мінімальної заробітної плати доплати: за роботу у важких умовах і на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці; за суміщення; за роботу в нічний, надурочний час;  премії до святкових, ювілейних дат; сума індексації заробітної плати; компенсація за порушення строків виплати заробітної плати.
У ході обговорення підготовлений проект Трудового кодексу був затверджений та рекомендований ВерховнійРаді до прийняття в другому читанні та в цілому.
Довідково:Верховна Рада України у першому читанні прийнялановий проект Трудового кодексу України 5 листопада 2015 року. Проект закону №1658 у першому читанні за основу підтримали 258 народних депутатів.
Кодекс законів про працю, який сьогодні врегульовує трудовівідносини в Україні, був прийнятий у 1971 році.

Юридичний відділ ЦК Профспілки

Інформаційний вісник

Статистика переглядів

Сьогодні: 37

За тиждень: 212

За місяць: 2966

Всього: 47079

Погода

Погода
Погода у Полтаві

вологість:

тиск:

вітер:

Корисні посилання