Новини

Інклюзія в Новій українській школі: виклики сьогодення

Так звучала тема  ІІІ Міжнародного конгресу зі спеціальної педагогіки, психології та реабілітології, який проходив 10 листопада 2017 року на базі Київського університету імені Бориса Грінченка. У роботі конгресу від Полтави брали участь Дмитрієнко І.Г,  завідувач психолого-медико-педагогічної консультації міського методичного кабінету управління освіти  виконавчого комітету Полтавської міської ради, Мігушкіна Ж.С., завідувач  Полтавського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) компенсуючого типу № 78 «Пізнайко» Полтавської міської ради Полтавської області, Сорочан В.С., директор КЗ «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 20 імені Бориса Серги Полтавської міської ради Полтавської області», Шаповал А.О.,  директор Полтавського спеціалізованого навчально-виховного комплексу № 45 Полтавської міської ради Полтавської області.

Під час засідання обговорювалися важливі для суспільства питання: проблеми здобуття освіти й забезпечення життєдіяльності осіб з особливими освітніми потребами. З вітальним словом до учасників конгресу звернулася   Марина Порошенко, голова Благодійного фонду Порошенка, яка наголосила на актуальності  даної теми,  особливо в умовах Нової української школи. У своєму виступі   зазначила, що реформою інклюзивної освіти в Україні на законодавчому рівні закріплено і гарантовано право дітей з особливими освітніми потребами нарівні зі своїми однолітками навчатися в умовах інклюзивного середовища. 

На важливості теми конгресу зупинилися у своїх виступах і Павло Хобзей, заступник міністра освіти й науки  України, Василь Кремень, президент НАПН України, доктор філософських наук, професор,  академік НАПН, також  Віктор Огнев’юк, ректор Київського університету імені Бориса Грінченка, у якому уже сьогодні навчаються студенти з особливими освітніми потребами. На цьому засіданні були і самі студенти – Марина(4 курс), Ігор (1курс), які розповіли про своє життя та проблеми, з якими вони стикаються  під час навчання. Окремо зупинилися організатори конгресу на роботі спільного україно-канадського проекту інклюзивної освіти. Було звернену увагу, що реформування освіти дітей із особливими потребами в Україні відбувається шляхом об’єднання двох систем: спеціальної освіти та системи так званої «масової освіти». 

Також учасники заходу попрацювали на майстер-класах, тренінгах, подіумних дискусіях. Освоєні ними сучасні підходи й  інноваційні технології навчання і виховання дітей з особливими освітніми потребами, оригінальні методики роботи обов’язково будуть використовуватися  в роботі з такими дітьми в закладах нашого міста. По завершенню роботи всі учасники конгресу отримали сертифікати Міністерства освіти й науки України.

                                                                

    Ірина Дмитрієнко, завідувач ПМПК      

Інформаційний вісник

Статистика переглядів

Сьогодні: 168

За тиждень: 590

За місяць: 3419

Всього: 55673

Корисні посилання

Погода

Погода
Погода у Полтаві

вологість:

тиск:

вітер: