Реєструйтесь на серпневу конференцію!

Запрошуємо усіх небайдужих до створення Нової української школи взяти активну участь у обговоренні питань на серпневу конференцію, яка відбудеться у інноваційному форматі, попередньо зареєструвавшись за посиланням на сайті! Реєстрацію відкрито до 4 червня. Кількість місць обмежена.

Новини

13 листопада - Міжнародний день людей, які втратили зір (Міжнародний день сліпих)

Міжнародний день сліпих - всесвітня дата, покликана привернути увагу людей до тих, хто назавжди втратив зір і опинився у важкій життєвій ситуації. 13 листопада 1745 року у Франції народився Валентин Гаюї - відомий педагог, який заснував у Парижі і Петербурзі декілька шкіл і підприємств для сліпих. За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я саме ця дата відзначається як День сліпих.

До XVIII століття світ не знав освітніх закладів для сліпих. Валентин Гаюї вперше продемонстрував свій метод навчання сліпих, за допомогою придуманого ним шрифту. У 1784 році в Парижі на свої власні кошти в своєму власному будинку він відкрив першу в світі школу для дітей, які не бачать,під назвою «Майстерня трудящих сліпих». Першим учнем Валентина Гаюї був підібраний на церковній паперті хлопчик Франсуа де Лезюер. Потім в школу поступили ще одинадцать його безпритульних однолітків.

Навчання та виховання таких дітей Валентин Гаюї поставив на наукову основу. Він розроби врельєфно-лінійний шрифт «унціал». Цей шрифт отримав назву від латинського слова, що означає «рівний по довжині одній унції». Це були великі рівні літери, видавлені рельєфом на щільному папері. Головна перевага «унціала» полягала в тому, що за допомогою цього шрифту можна було навчати дітей із сліпотою читанню і друкувати книги для них. Шрифт був пересувний, і це допомагало їм робити набір потрібного тексту. Крім цього Валентин Гаюї сконструював прилади для людей, які втратили зір і матриці для виготовлення рельєфних наочних посібників, географічних карт і глобусів. Цьому ремеслу він навчав і своїх вихованців. Не дивлячись на величезні матеріальні утруднення, Валентин Гаюї побудував при школі друкарню і надрукував в ній декілька книг рельєфно-лінійним шрифтом - «унціалом». Це були перші книги для людей, які бачуть. За книгами Валентина Гаюї незрячі навчалися аж до винаходу Луї Брайлем шрифту рельєфного шестіточія. У 1829 році француз Луї Брайль - вихованецьПаризького національного інституту для дітей зі сліпотою розробив універсальну систему рельєфно-точкового шрифту, що знайшов розповсюдження у всіх країнах світу.

Відзначення  день народження першого тифлопедагога - Валентина Гаюї - дає підстави відзначати професійне свято тим, хто працює з людьми, які мають порушення зору.

Тифлопедагог вчить таких дітей,  отримувати інформацію про світ, читати (для цього існують книги шрифтом Брайля), прищеплює їм навички самообслуговування, вміння орієнтуватися в просторі. Адже дуже важливо, щоб закінчивши школу,  людина, яка не бачить,  змогла знайти собі роботу, здобути вищу освіту та освоїти ту чи іншу професію. Однак завдання педагога - не тільки навчити, але й виховати. Тифлопедагог - експерт в тому, як порушення зору впливає на розвиток і навчання  дитини, на те, як саме вона пізнає навколишній світ і як йому в цьому допомогти, як навчити його виконувати всі повсякденні справи, як доступно і грамотно викласти йому матеріал загальноосвітньої програми.

Що саме буде робити тифлопедагог на заняттях - залежить від віку і освітніх потреб  дитини, а також тих цілей, які для неї є пріоритетними.

Тифлопедагог :

Навчає  дитину особливим компенсаторним навичкам. Зазвичай це адаптовані способи робити все те ж саме, що інші діти роблять, покладаючись на свій зір.

Проводить спостереження і спеціальну діагностику, щоб визначити сильні і слабкі сторони дитини, а також його особливі потреби.

Працює разом з родиною, наприклад, для того, щоб допомогти зрозуміти, як бачить  дитина і як з нею краще займатися; запропонувати такі способи облаштування квартири або виконання домашніх обов'язків, щоб дитина змогла якомога повніше брати участь в житті сім'ї.

Готує особливі адаптовані матеріали для уроків, розробляє дидактичні посібники, адаптує навчальні посібники, тестові і екзаменаційні матеріали так, щоб вони були доступні  дитині, що має порушення зору.

Організовує простір класу таким чином, що перебування  в ньому дитині, яка недобачає, було зручним і безпечним.

Консультує і навчає інших фахівців, які працюють з такими дітьми: вчителів, які не мають тифлопедагогічної  освіти, тьюторів, вихователів.

Щиро вітаємо з Днем Тифлопедагога!

Інформаційний вісник

Статистика переглядів

Сьогодні: 10

За тиждень: 10

За місяць: 2839

Всього: 55093

Корисні посилання

Погода

Погода
Погода у Полтаві

вологість:

тиск:

вітер: