Вітаємо переможців

Учениці 9-А класу КЗ «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 28» Солодовник Софія та Дробітько Валерія під керівництвом вчителя історії Булави О. Ю. стали переможцями конкурсу шкільних проєктів з усної історії “Повсякденне життя в СРСР у 1980-1991 рр.” та отримали цінні речові призи від організаторів конкурсу: чеської громадської організації “Асоціація з міжнародних питань” та Української асоціації усної історії. 

Мета конкурсу: вивчення новітньої історії з погляду мультиперспективності. Під час проєкту учні навчаються  формулювати питання, робити інтерв’ю, аналізувати його, визначати поле для дискусій. Реалізація проєкту допомагає  усвідомити, що історію завжди проживає людина, яка має власний досвід і відповідно до цього досвіду інтерпретує події з минулого. 

Ольга Юріївна провела  з ученицями дослідження «Життя біля телевізора: телебачення 1980-1981рр.».  Один з організаторів конкурсу  Ю. Волошин, доктор історичних наук , зазначає, що  «..метод усної історії є не лише добрим засобом для пізнання сучасної історії, але інструментом для подолання спадщини тоталітаризму. Його застосування в шкільній практиці спрощує підхід до критичного вивчення новітнього періоду історії, дозволяє школярам на емоційному рівні займатися особистою долею конкретних людей з  їхнього регіону та  допомагає у  такий спосіб встановити зв’язок з  їхнім власним сьогоденням. ..Завдяки цьому історичні, політичні та суспільні обставини життя людей в  окремі історичні періоди стають більш зрозумілими для учнів.»

Ольга Юріївна також стала призером Обласного ярмарку кращих розробок навчальних матеріалів для дистанційного навчання, організованого Полтавським інститутом післядипломної педагогічної освіти. Вчителька подавала комплект матеріалів    з курсу “Вступ до історії” у 5 класі, які застосовувала під час уроків дистанційного навчання. Під час викладання курсу історії у 5 класі Булава О.Ю. використовує такі інтерактивні додатки та сервіси як: Learningapps, Worditour, Classtime, генератори анаграм, ребусів та пазлів.

Учень 11 класу Кривенко Владислав під керівництвом Ольги Юріївни посів І м в секції «Історія України» у  І етапі конкурсу науково-дослідницьких проектів МАН.

Заступник директора з НВР І. Земелько