Пройшов методичний міст «Сучасні підходи до правовиховної роботи як передумови формування правової свідомості вчителів та учнів»

Пройшов методичний міст «Сучасні підходи до правовиховної роботи як передумови формування правової свідомості вчителів та учнів»

Правове виховання — виховна діяльність школи, сім’ї, правоохоронних органів, спрямована на формування правової свідомості та навичок і звичок правомірної поведінки школярів. 6 листопада 2019 року на базі КЗ «Полтавська загальноосвітня школа  І-ІІІ ступенів №28» для заступників директорів та лідерів учнівського самоврядування пройшов методичний міст «Сучасні підходи до правовиховної роботи як передумови формування правової свідомості вчителів та учнів» з метою поглибити та систематизувати знання учасників семінару з правовиховної роботи.

   Завданням методичного мосту було :

  • обговорити сучасні підходи до правовиховної роботи;
  • проаналізувати демократичні правові компетентності;
  • поглибити знання з питань ролі учнівського самоврядування у формуванні правової свідомості особистості;
  • ознайомити учасників з основними аспектами щодо підготовки матеріалів на міський конкурс-огляд на кращу організацію правоосвітньої та правовиховної роботи в закладах освіти міста.

  Розпочалась робота семінару із відкритття методичного мосту методистом міського методичного кабінетуЕлеонорою Бакунович «Правове виховання – важливий аспект формування громадянської свідомості та активної життєвої позиції учнівської молоді». Потім учасникам семінару було представлено ток-шоу «Міст порозуміння» від заступника директора з виховної роботи Полтавської гімназії №33  Вікторії Пікунової, за участю експертів: Ірини Карюк – начальника відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності, Інни Кулинич – головного спеціаліста- юристконсульта управління освіти, Віри Козоброд – начальника сектору ювенальної пробації  м. Полтава філії Державної установи “Центр пробації” в Полтавській області, Юлії Козаченко – заступника начальника відділу комунікацій та правопросвітництва Регіонального центру з надання БВПД у Полтавській області.

   Заступник директора з НВР КЗ «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №28» Валентина Воронянська представила учасникам семінару методичний кейс «Модель правовиховної  роботи ЗЗСО №28»

   Юлія Кріль, заступник директора з виховної роботи Полтавського міського багатопрофільного ліцею №1 ім. І.П.Котляревського, ознайомила учасників семінару з основними аспектами щодо підготовки матеріалів на міський конкурс-огляд на кращу організацію правоосвітньої  та правовиховної роботи в закладах освіти міста.

    Для лідерів учнівського самоврядування був проведений тренінг «Делегування як ключова компетенція лідера» та Pravo-Quiz за Конвенцією ООН про права дитини.

  Також учасникам семінару було запропоновано спільне поле сенсів: « Демократичні правові компетентності» від заступника директора з виховної роботи Полтавської гімназії №17 Людмили Говтвяниці. Закінчився семінар рефлексійним практикумом «Міст порозуміння (Шляхи оновлення системи правового виховання в освітніх закладах м. Полтава)», провединий  Тамілою Лінською, заступником директора ЗЗСО №30.