Головне меню

Інформаційна відкритість закладів

Новини

«Читаємо дитині рідне»

Так називається проект відділу соціокультурної діяльності ПОУНБ імені І.П. Котляревського, у реалізації якого час від часу беруть участь учні групи ОІФ-22 Полтавського міського багатопрофільного ліцею №1. Для дев’ятикласників це джерело нових знань з літератури рідного краю, цікаві твори та життєписи їх авторів, а ще можливість показати свої уміння виразно читати, декламувати. Ось і цього разу діти відкрили для себе ім’я талановитої української письменниці Оксани Іваненко, яка народилася і зростала в Полтаві, про її батька, який був редактором «Полтавського вісника», про те, як відкрила вона свій літературний талант, якою була відповідальною, принциповою та сильною особистістю.

Ведуча заходу Марія Лагода надзвичайно емоційно, цікаво розповіла про яскраві сторінки життя письменниці, зокрема про роботу в колонії неповнолітніх імені М. Горького, якою керував А. Макаренко – добрий друг її матері, і про те, що вона стала прообразом Оксани Варської – героїні «Педагогічної поеми». Про переслідування та поневіряння письменниці в роки сталінських репресій, адже мужня жінка не зреклася свого батька, через праці якого терпіла цькування з боку влади.

Дізналися ліцеїсти про роботу О. Іваненко над створенням роману «Тарасові шляхи», яка тривала 20 років, а також прослухали фрагмент радіовистави. А ще ліцеїсти для своїх молодших друзів, учнів групи ІП-ФМ-13, яка теж була присутня на заході, здійснили театралізовану читку казки О. Іваненко «Про білочку-мандрівницю», яку, впевнена, присутні обов’язково прочитають своїм молодшим братикам і сестричкам.

                                                                                                                              В.М. Гайдамака, вчитель української мови та літератури

Статистика переглядів

Сьогодні: 70

За тиждень: 598

За місяць: 1622

Всього: 80122

Корисні посилання

Погода

Погода
Погода у Полтаві

вологість:

тиск:

вітер: