Флеш-семінар“Нова школа – нові ми. Перезавантаження”

Фестиваль педмайстерності

Інформаційна відкритість закладів

Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net

Новини

Про підготовку закладів освіти м.Полтави до нового 2018/2019 навчального року

Щойно відлунали останні дзвоники, стартувала оздоровча кампанія, а вже в розпалі підготовка до нового навчального року, який буде позначений змінами в освіті. Як готуються до реформ у Полтаві, для кого і в яких умовах будуть впроваджувати нові стандарти, розповіла начальник управління освіти Леся МАРТАЛІШВІЛІ.

– Доки в дітей триває відпочинок, в освітян – час інтенсивної підготовки до нового навчального року. Що ж вимагає особливої уваги?

– Робота ведеться у двох напрямках – проведення капітальних та аварійних робіт. Станом на 15 липня з міського бюджету на виконання капітальних ремонтних робіт, будівництво, реконструкцію, реставрацію та благоустрій закладів освіти виділено 97,8 млн грн. Відповідно до виділених з міського бюджету коштів заплановано роботи на 105 об’єктах закладів освіти міста. Хід виконання робіт, замовником яких виступає управління освіти, контролює особисто міський голова та його профільний заступник Світлана Тарашевська.

Нині відбуваються капітальні ремонти покрівель (школа №24, НВК №36, дитсадок №35); підлоги (гімназія №6); спортивних залів (школа №15, гімназія №32); їдалень (школа №20, СНВК №86, дитсадки №№19, 20, 65, 78, 82); фасадів (школа №18, дитсад- ки №№8, 41, спеціальна школа №39); санвузлів (дитсадки №№5, 11); ґанків (дитсад- ки №№71, 84); огорож (дитсадки №№77, 44). Триває часткова заміна вікон на 17 об’єктах:  школах №№2, 4, 5, 19,  22,   25,  27, 28, 29, 30, 37, гімназіях №№17, 21, 31, 32, 33, НВК №16, а в школах №№19, 22, 25, 27, 28, 37, гімназіях №№17, 31, 33 та всіх дитсадках уже закінчене встановлення метало- пластикових вікон. На черзі СНВК. 

Розпочато  реконструкцію  з   добудовою трьох групових кімнат та спортивного залу в дитсадку №6 та реконструкцію бу- дівлі з протизсувними заходами в гімназії №14; будівництво харчоблоку з пральнею у СНВК №26

Триває реконструкція будівлі з добудовою пандуса в спеціальній школі №40; будівництво спортивних майданчиків зі штучним покриттям та облаштуванням прилеглої території в школах №№5, 11, 12; будівництво котельні для теплопостачання спортивно-видовищного комплексу з при міщеннями господарського обслуговуван- ня на вул. Петра Юрченка, 1-А, школи №11; благоустрій територій школи №24, СНВК № 45, дитсадків №№7, 12, 40, 47, 55, 60, 63, 81, 84; робота з виготовлення ПКД на капі- тальний ремонт часини фасаду з влашту- ванням теплоізоляції у школі №30. Три- вають реставраційні роботи на пам’ятках архітектури та об’єктах культурної спадщи- ни (школи №№ 3,10, ПДЮТ, ліцей №1).

Бюджетом галузі «Освіта» на проведен- ня поточно-аварійних робіт та послуг щодо підготовки освітніх закладів до нового на- вчального року, а також опалювального пе- ріоду 2018–2019 року передбачено понад 5,5 млн грн.

Станом на 15 липня проведено ремонт по- крівель із частковою заміною шиферного та руберойдного покриття в дев’яти закла- дах; парапетів та водовідведення з покрівлі в п’яти; теплових мереж у 14; мереж водопостачання та водовідведення у 20; систем електропостачання в шести

–А як з пожежною безпекою в полтавських закладах освіти?

– На сьогодні в семи закладах освіти проведені роботи з вогнезахисної обробки дерев’яних конструкцій покрівель. Для 14 об’єктів виготовлена проектно-кошторис- на документація для встановлення системи пожежної сигналізації, а в трьох уже завер- шений монтаж. До 1 серпня на 17 об’єктах заплановані роботи щодо встановлення протипожежних дверей в електрощитових, а до 1 жовтня ще на 16. Орієнтовна середня вартість одного комплекту сертифікованих дверей зі встановленням – близько 14 тис. грн.

–Хочемо поцікавитись підготовкою до опалювального сезону?

– У 39 закладах загальної середньої освіти та 50 закладах дошкільної освіти проведено обстеження вентиляційних каналів та димоходів на суму 26 тис. 460 грн, надано відповідні акти. Станом на 10 липня 2018 року є відповідні документи та акти готов- ності закладів освіти до опалювального сезону, видані службою приладів та контролю за якістю теплопостачання ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» (із 41 закладу загальної середньої освіти – 21, із 50 закладів дошкільної освіти – 40, із 16 власних теплогенераторних – 11). Загалом понад 70 процентів закладів освіти готові до опалювального сезону.

–Відомо, що наступний навчальний рік позначений реформуванням освітньої галузі, впровадженням «Нової української школи». Чи готова Полтава до подібних змін?

– 2018-й в освіті – це рік великих надій і очікувань. Рік, коли наші діти разом зі своїми вчителями осягатимуть нелегку шкільну науку вже «Нової української школи». Нині в Полтаві закінчили підготовку вчителів початкової школи та англійської мови, які навчатимуть дітей за новими програмами. Підготовка агентів змін відбувалася на очних тренінгах та онлайн-курсах.

У минулому навчальному році в Полтаві обрали школу №37 для впровадження пілотного проекту, ми неодноразово розповідали про цей досвід. Два перших класи вже навчались за новими програмами в умовах сучасного освітнього середовища відповідно до сучасних освітніх стандартів. Ми могли пересвідчитися, що повна укомплектація класів згідно з вимогами «Нової української школи» дає змогу створити навчальні центри, використовувати роботу в групах, розвивати мислення, логіку, навички, жит- тєві компетенції дітей.

Саме тому міська влада прийняла стратегічне рішення – максимально сприяти впровадженню освітньої реформи і забезпечити школи міста необхідним приладдям. Так, на придбання оснащення для перших класів, до яких прийдуть учні у вересні 2018 року, спрямовано 16,3 млн грн. З них 7,4 млн грн – на придбання інтерактивних мультимедійних комплексів для 45 шкіл міста, а це, до речі, така ж сума, яку виді- лено з обласного бюджету для забезпечен- ня закладів загальної середньої освіти всі- єї області! На сьогодні закінчено процедуру придбання 113 STEM-інтерактивних дощок для перших класів, яка тривала майже два місяці. Полтава першою в Україні закупила інтерактив для «Нової української шко- ли». 20 липня 2018 року укладено договір із постачальником, згідно з яким з 15 серпня 2018 року всі перші класи отримають нову техніку.

Нині відбуваються процедури закупівлі іншого необхідного обладнання, а саме придбано комплекти для навчання грамоти на магнітах: української та англійської мов; демонстраційний набір цифр і знаків на магнітах, демонстраційний комплект вимірювальних приладів, набір моделей геометричних фігур; модель механічного годинника, танграм, набір грошових зна- ків; дитячі карти України і світу; політико

Ще по п’яти відбувається переговорна процедура (терези демонстраційні з важками, математичний планшет, конструктор, компас шкільний, набір музичних інструментів, мольберти та інше). Будуть забезпечуватися потреби закладів освіти і в інших напрямках, але для першокласників хотілося б закінчити всі закупівлі до вересня.

Слід зазначити, що за кошти субвенції з держбюджету відбувається закупівля парт для першокласників на суму 3,3 млн грн, частини парт із регульованою висотою для 950 першачків на суму 531,4 тис. грн уже закуплені. Придбані стільці з регульова- ною висотою на суму 1,4 млн грн для кож- ного першокласника. На умовах співфінан- сування в обсязі до 50 процентів з обласного і міського бюджетів заплановано придбан- ня дидактичних матеріалів, техніки для копіювання, сканування, ламінування, но- утбуків та комп’ютерів для 20 шкіл міста. Спрямована частка міського бюджету – 380 тис. грн.

Також 20 липня, за сприяння МОН Укра- їни, для всіх шкіл і всіх першокласників ми отримали набори LEGO.

На 16-й сесії Полтавської міської ради сьомого скликання додатково було виді- лено 7,4 млн грн, які будуть спрямовані на комп’ютерну техніку і програмне забезпе- чення, меблі, побутову техніку для пран- ня й обладнання харчоблоків, посуд, спор- тивний інвентар, текстиль та інші потреби шкіл і дитсадків.

Юлія ЛИННИК

"Полтаський вісник", 26 липня 2018 р.

Відкритий бюджет

Статистика переглядів

Сьогодні: 5

За тиждень: 912

За місяць: 3135

Всього: 89619

Корисні посилання

Погода

Погода
Погода у Полтаві

вологість:

тиск:

вітер: