"Голоси Енеєвих нащадків"

1 вересня у закладах міста

Новини

Казкова фізкультура – альтернативний підхід до організації загального рухового режиму в закладі дошкільної освіти

Управління освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради та міський методичний кабінет  надають пріоритетну увагу фізкультурно-оздоровчій роботі в закладах дошкільної освіти міста, сприяють впровадженню в практику роботи альтернативних інноваційних здоров’язбережувальних технологій.  З метою реалізації цього напряму освітньої роботи на базі Полтавського ЗДО №81 для вихователів міста працює консультативний пункт з фізичного виховання дітей дошкільного віку за  інноваційною методикою  Миколи Єфименка «Казкова фізкультура». Ця авторська методика ґрунтується на принципі гармонійного природного фізичного розвитку дітей, в основі якого лежить еволюційний метод засвоєння дітьми восьми основних рухових режимів: від лежачо-горизонтальних положень (лежачи, на чотирьох, сидячи) до вертикалізованих функціонально-тренувальних (лазіння, біг, стрибки).

Крім того, вона передбачає обов’язковий наскрізний ігровий метод вправляння, своєрідну театралізацію рухової діяльності дошкільників: фізкультурна казка при цьому стає основною формою взаємодії педагога з дітьми, які у відповідних сюжетно-рольових проявах всебічно реалізують свій особистісний потенціал.

Педагоги ЗДО № 81 на заняттях консультативного пункту ґрунтовно ознайомили вихователів міста з метою, завданнями, принципами, методами фізичного виховання, з вимогами до організації загального рухового режиму, з віковими особливостями фізичного розвитку та рухової підготованості дітей, зі змістом фізкультурно-оздоровчої роботи відповідно до рекомендацій парціальної програми М. Єфименка «Казкова фізкультура». Провели  практичні тренування з виконання вправ в основних рухових режимах та ігровому тестуванню дошкільнят. Під час відкритих показів роботи педагоги-дошкільники мали можливість переглянути різноманітні форми фізичного виховання в різних вікових групах ( в фізкультурній залі і на подвір’ї): гімнастику пробудження, кумедні фізкультуринки, фізкультурні корекційні етюди, горизонтальний пластичний балет, різні типи фізкультурних занять, фізкультурні розваги, фізкультурне свято тощо. 

На заключному занятті консультативного пункту 27.04.2018 був зроблений акцент на особливості організації загального рухового режиму дітей раннього віку. Присутні переглянули, як зразки, ранкову гімнастику пробудження «Муха-Цокотуха», заняття з фізичної культури «Морквинка смачна дає сили сповна!», фізкультурну розвагу «Півник, Квочечка, Курчата розважаються завзято!». В підсумковій частині заходу педагоги обмінялися своїми думками щодо ефективності «Казкової фізкультури», висловили  (під час обговорення та у вихідному анкетуванні) враження від проведеної роботи.

Сподіваємося, рекомендації і ідеї інноваційної методики Миколи Єфименка допоможуть педагогам Полтави організувати повноцінний руховий режим своїх вихованців, що сприятиме гармонійному психофізичному розвитку та оздоровленню дітей дошкільного віку! 

  Тетяна Ананьїна, вихователь-методист ЗДО № 81

Інформаційний вісник

Статистика переглядів

Сьогодні: 156

За тиждень: 495

За місяць: 2811

Всього: 68245

Корисні посилання

Погода

Погода
Погода у Полтаві

вологість:

тиск:

вітер: