Увага! 9 січня 2018 року, розпочалася реєстрація на пробне ЗНО-2018

Новини

Канікули у Полтавському міському багатопрофільному ліцеї № 1 ім. І. П. Котляревського

Учні групи ІП-23 Комунального закладу «Полтавський міський багатопрофільний ліцей № 1 ім. І. П. Котляревського Полтавської міської ради Полтавської області» під час зимових канікул відвідали   Центр охорони  та  досліджень  пам'яток  археології  управління  культури Полтавської  обласної державної адміністрації, де мали змогу прослухати розповідь  та подивитися слайд-шоу археолога центру В’ячеслава Шерстюка, який розповів про три кургани п'ятого століття до нашої ери, а також велике поселення козацького часу, яке вивчають нині вітчизняні археологи поблизу села Покровська Багачка на Полтавщині.

В’ячеслав Шерстюк повідомив,  що судячи зі знайденого матеріалу, кургани можна датувати V ст. до н. е. На жаль, як і більшість подібних пам’яток, вони були неодноразово пограбовані. Нам навіть вдалось простежити один із грабіжницьких ходів  глибиною приблизно п’ять метрів. Щоправда, він був марним, бо ним грабіжники не добрались до поховання. Ці кургани були перекопані не раз у пошуках скарбів. Тому цілої поховальної камери ми не знайшли, вдалося  виявити лише вже перемішані фрагменти скелетів.

Ще одна пам’ятка, яку досліджують археологи, - поселення "Настасівка-2". Датується воно XVIII-XIX століттям і належить до доби козаччини. Науковці зафіксували там близько 30 об’єктів: здебільшого господарські та сміттєві ями. Більшість знахідок типові для того часу : кераміка, скло, наперстки, жіночі прикраси тощо.  За словами В’ячеслава Шерстюка, поселення було доволі великим і простежується на ділянці довжиною 400 метрів.

Екскурсія та розповідь викликали в учнів жвавий інтерес.

Майстер-клас із виготовлення різдвяної свічки провели Боровська О.П. з Мироненко В.О. для груп І-31 та ОІФ-32. Гарний настрій та аромат природніх матеріалів, що використовували для декору, створили різдвяний настрій для всіх учасників цієї творчої майстерні. 

4 січня 2017 року учні груп І-11 та І-31 відвідали Call-центр 102 ГУ національної поліції в Полтавській області. Начальник відділу служби «102» УОАЗОР ГУНП у Полтавській області майор поліції Павлухіна Ярослава Ігорівна познайомила з операторами центру та пояснила особливості їхньої роботи, звернувши увагу на специфічні риси характеру, які повинні мати працівники. Реальна обстановка центру, особлива зосередженість та відповідальність переконали дітей у важливості посадових обов’язків операторів та інших працівників центру.

Ліцеїсти ставили багато запитань щодо роботи Call-центру 102, цікавилися особливостями реагування на виклики та дзвінки. По суті, було проведено профорієнтаційну роботу та бесіду про відповідальність неповнолітніх за завідома неправдиві повідомлення й безпідставні дзвінки на телефон 102.

                                                                                    

Статистика переглядів

Сьогодні: 57

За тиждень: 278

За місяць: 1268

Всього: 34351

Погода

Погода
Погода у Полтаві

вологість:

тиск:

вітер:

Корисні посилання